Суббота, 20.04.2024, 15:24 | Приветствую Вас Гость

Федерация футбола

Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи

Кодекс етики і чесної гри.
Об’єднаймося заради футболу!
 
 „ЗАТВЕРДЖЕНО” Виконавчим комітетом Всеукраїнської спортивної громадської організації „Федерація футболу України” 26 лютого 2006 року Президент ФФУ Г. М. Суркіс
 
 КОДЕКС етики і чесної гри
„Чесна гра – дисципліна і повага”
 
1. Преамбула
Футбол – це не просто гра, а соціальне явище, що безпосередньо впливає на розв’язання соціально-економічних проблем, об’єднує мільйони людей в Україні і всьому світі, незалежно від їхніх політичних вподобань, соціального стану, національності та віросповідання. Футбол – це найдемократичніший, а тому найбільш масовий і доступний вид спорту, що оздоровлює і формує позитивні емоції у людей. Федерація футболу України (ФФУ), докладаючи значних зусиль з розвитку футболу: – прагне не отримувати будь-якою ціною моральні, політичні та фінансові переваги у суспільстві за рахунок футболу, а ставить за мету піднесення моральних аспектів життя у футболі шляхом поваги та неухильного дотримання визнаних світовим спортивним співтовариством принципів чесної гри; – визнає і приймає до виконання розповсюджені серед національних асоціацій Кодекс етики ФІФА „Ми – сім’я, яка дотримується принципів чесної гри” та Кодекс поведінки УЄФА, а також, усвідомлюючи велику соціальну значущість футболу, свою колективну відповідальність перед суспільством, партнерами та багатомільйонним загалом любителів футболу, приймає Кодекс етики і чесної гри „Чесна гра – дисципліна і повага” (далі – Кодекс); – проголошує, що, приймаючи Кодекс, робить важливий крок для подальшого піднесення футболу і бере на себе відповідальність за моральну чистоту дій і помислів усіх, хто причетний до футбольного дійства.
 
2. Регламент поведінки
Члени ФФУ: регіональні федерації, спортивні товариства, Професіональна футбольна ліга, асоціації, клуби, їх офіційні особи і команди, футболісти, арбітри, делегати ФФУ та фахівці з футболу – наголошують, що зможуть більш успішно співпрацювати на благо футболу за умови дотримання законодавства, статутних і регламентних норм ФІФА, УЄФА та ФФУ, виконання своїх обов’язків з чистою совістю, відкритим серцем і шаною один до одного.
Члени ФФУ зобов’язані дотримуватися таких правил:
1. З достоїнством представляти ФФУ та її членів, діяти аполітично та у відповідності до цілей ФФУ у стосунках з державними установами, громадськими та іншими організаціями. Ні за яких обставин не зловживати своїм положенням для отримання особистої вигоди.
 2. Дотримуватися принципів і цілей ФФУ та її членів, утримуватися від будь-яких дій, що можуть завдати ФФУ моральних і матеріальних збитків. Давати відсіч будь-кому, хто порушує правила Кодексу. Пасивна поведінка – це прояв нечесності.
3. Пропагувати пристрасний, красивий і чесний футбол, неухильно дотримуватися положень Правил гри і регламентів змагань, принципів чесної гри, не застосовувати у своїй діяльності методів і засобів, що суперечать духу чесного суперництва. Чесна гра потребує сміливості і прояву характеру. Це приносить задоволення творцям і учасникам футбольного спектаклю та вболівальникам. Перемога, здобута в нечесній грі та з порушеннями Правил гри, втрачає свою цінність, адже це – обман. Чесна гра завжди дає позитивні емоції і, навіть якщо команда зазнала поразки, викликає повагу, обман завжди принижує. Футбол – це гра, вона втрачає сенс і заслуговує зневаги, якщо проводиться нечесно.
4. Сприяти розвиткові футболу шляхом пропаганди позитивного досвіду. Дотримуватися об’єктивної позиції з будь-яких питань діяльності у футболі, неухильно виконувати рішення відповідних органів управління футболом.
5. Не припускатися зневажливих дій та образливих висловлювань один до одного представників регіональних федерацій, спортивних товариств, асоціацій, клубів, футболістів, делегатів ФФУ та арбітрів, давати відсіч симулюванню порушення Правил гри, усвідомлювати наслідки емоційних висловлювань і негативної поведінки та нести відповідальність за свої дії або бездіяльність.
6. Вести непримириму боротьбу з проявами корупції, обману і шантажу, спробами використання гри в особистих інтересах. Перешкоджати хабарництву у будь-якому вигляді. Утримувати своїх друзів, колег та оточуючих від спокуси отримати або надавати будь-кому привілеї заради задоволення своїх інтересів чи інтересів третьої сторони. Дотримуватися одного з головних принципів діяльності у футболі – чистоти своїх лав.
7. Проявляти словами і практичними діями повагу до суперників, арбітрів, членів свого клубу, команди, офіційних представників, співробітників футбольних структур і вболівальників. Чесна гра – це повага. Усі мають рівні права, у тому числі право на повагу.
8. Гарантувати учасникам змагань, делегатам ФФУ та арбітрам відсутність тиску на них у будь-якій формі, забезпечення захисту їхньої гідності та честі.
9. Приймати поразку у змаганнях з гідністю, прагнути до вдосконалення гри і поведінки. Перемога – мета будь-якої гри! Потрібно завжди налаштовуватися на перемогу. В іншому випадку – це буде обман і зневага до суперника, себе та своїх прихильників. Не існує команд, які виграють усі матчі. Потрібно достойно програвати і вести чесну боротьбу до фінального свистка. Поразка у чесній боротьбі заслуговує більшої поваги, ніж нечесна перемога.
10. Проводити роботу з любителями футболу, фан-клубами та ділитися досвідом зі своїми колегами з питань захисту футболу від вандалізму та хуліганських дій. Сприяти дотриманню учасниками змагань принципів чесної гри на футбольному полі та вболівальниками – на трибунах. 11. Захищати футбол від проявів расизму та насильства. Ні за яких обставин не припускатися дискримінаційних дій, особливо з точки зору політичних міркувань, національних, расових, статевих, мовних або релігійних відмінностей. Демонструвати, що футбол – це спорт, а спорт – це мир.
12. Не допускати використання учасниками змагань заборонених медичних препаратів та інших дій, пов’язаних із застосуванням допінгу. Не допускати розповсюдження та вживання наркотиків. Наркотикам немає місця у футболі, інших видах спорту та суспільстві.
13. Вирішувати будь-які спірні питання і конфлікти, що виникають між суб’єктами футболу, виключно шляхом переговорів. У випадку неузгодженості сторін зі спірних питань передавати їх до уповноважених органів відповідних асоціацій, регіональних федерацій, Федерації футболу України.
Футбол має безмежні можливості, щоб зробити світ кращим для всіх. ФФУ закликає своїх членів використати ці можливості для зміцнення миру, рівності, здоров’я та моральності всіх людей, бути єдиними у досягненні визначених цілей розбудови футболу. Неухильне дотримання Кодексу сприятиме підвищенню привабливості футболу в Україні для чисельної аудиторії прихильників. ФФУ відкрита для тих, хто поділяє її погляди, і розраховує на підтримку своєї ініціативи від усіх людей, спортивної та футбольної спільноти.
 
3. Дисциплінарні санкції
 Будь-яка особа, викрита в порушенні Кодексу, підлягає накладенню дисциплінарних санкцій за поданням Комісії з чесної гри. Відповідно до законодавства, статутних і регламентних вимог ФФУ та її колективних членів проступок недостойної поведінки, скоєний будь-якою особою, виноситься на розгляд органів футбольного правосуддя ФФУ або відповідних (дисциплінарних) органів колективних членів ФФУ. Органи управління ФФУ або її колективних членів мають право тимчасово відсторонювати особу, яка порушила Кодекс, від виконання своїх обов’язків і направляти справу про правопорушення до органів футбольного правосуддя ФФУ або відповідних (дисциплінарних) органів колективних членів ФФУ для застосування дисциплінарних санкцій у відповідності до Дисциплінарних правил ФФУ. Дисциплінарні санкції застосовуються після розслідування, установлення фактів порушення та відповідного розгляду. Звинувачена сторона може надати усні або письмові пояснення і має право брати участь в установленні фактів. Будь-яка особа, яка скоїла проступок, що має ознаки кримінальної дії, підлягає відповідальності в порядку, встановленому законодавством.
 
4. Сфера дії та застосування
Дія правил Кодексу разом з положеннями Статуту та регламентними нормами ФФУ розповсюджується на всіх колективних та індивідуальних членів ФФУ, кожного, хто працює або задіяний у футболі. Будь-яка особа, яка працює або задіяна в сфері футболу автоматично підпадає під дію правил Кодексу без необхідності укладати будь-які додаткові угоди.
 
5. Контроль
Контроль за дотриманням правил Кодексу здійснює Комісія з чесної гри, а в передбачених Статутом ФФУ, або регламентами змагань випадках – Контрольно-дисциплінарний комітет ФФУ.
 
6. Прикінцеві положення
Кодекс етики і чесної гри „Чесна гра – дисципліна і повага” затверджений Виконавчим комітетом ФФУ 26 лютого 2006 року і набуває чинності з моменту його прийняття.
Категория: Мои статьи | Добавил: golova (30.12.2009)
Просмотров: 1167 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Категории каталога
Мои статьи [4]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 76